امام علي(ع):هر كه نگاه خود را از حرام باز دارد دلش آرام خواهد شد.
خوش آمدید - امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷
خانه » خبرهای فرش دستباف » ۱۰۶۱ خانوار در بیرجند تحت حمایت امداد خراسان جنوبی خود کفا شدند

۱۰۶۱ خانوار در بیرجند تحت حمایت امداد خراسان جنوبی خود کفا شدند

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی خراسان جنوبی با بیان اینکه در مدت ۱۰ ماه امسال هزار و ۲۴ فرش دستباف توسط مددجویان بافته شده است گفت: در این مدت هزار و ۶۱ خانوار از طریق طرح‌های اشتغالزایی به خودکفایی رسیدند.

گلیم بافی

سیدرضا حسینی در بیرجند، اظهار داشت: در مدت ۱۰ ماهه امسال هزار و ۶۱ خانوار از طریق طرح‌های اشتغالزایی به خودکفایی رسیدند.

وی افزود: در این مدت هزار و ۲۴ متر فرش دستباف با متراژ ۴ هزار و ۱۹۰ متر مربع توسط مددجویان بافته شده که ارزش ریالی آن ۱۹ میلیارد و ۱۹۶ میلیون ریال است.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی خراسان جنوبی گفت: ۳ هزار و ۸۰۰ بافنده در ۲ هزار و ۵۱۶ کارگاه، فرش دستباف تولید می‌کنند.

حسینی افزود: در مدت ۱۰ ماهه امسال کل آموزش‌های داده شده در بخش‌های مختلف اشتغال ۶ هزار و ۶۰۴ نفر با هزینه کرد ۴ میلیارد و ۱۶۶ میلیون ریال بوده است.

وی اظهار داشت: در این مدت ۲ هزار و ۲۳۳ نفر مهارت آموزی، هزار و ۷۱۴ نفر پایدارسازی توسعه، هزار و ۸۵۲ نفر کارآفرینی، ۸۰۶ نفر حرفه آموزی در مقطع دبیرستان را گذرانده‌اند و ۹۹ نفر کاریابی برای آنها انجام شد و ۱۷ هزار ۸۰۱ مورد نظارت و بازرسی انجام شده است.

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است