از کجا فرش ماشینی بخرم؟

در این یادداشت می‌خواهیم به شما بگوییم که بهترین و بهترین مکان ها برای خرید فرش ماشینی و دستباف کجاست و اساساً فرش را از کجا خرید کنید !؟ با ما باشید

احتمالا شما هم مانند ما از خودتان پرسیده اید که کدام فرش مناسب است؟ چه مدلی خوب است؟ کدام کارخانه و برند، بهترین فرش را تولید می کنند؟و اساسا اینکه فرش ماشینی یا دستباف را از کجا بخرم؟

تاریخ فرش از کجا فرش بخریم؟

به صورت سنتی اگر قصد خرید فرش را داشته باشید باید به بازار فرش فروش ها مراجعه کنید و اگر قیمت آیتم مهمی برای شما محسوب می شود و در پرداخت هزینه خرید فرش محدودیت دارید، باید به مراکز فروش فرش مراجعه کنید. در کشورمان برای بازار فرش ماشینی و بازار فرش دستباف، شهری را به عنوان مرکز اصلی آن انتخاب کرده اند. پایتخت فرش ماشینی ایران و یا حتی جهان شهر کاشان است و فرش ماشینی کاشان یکی از محبوب ترین و پرفروش ترین محصولات در میان سایر شهرهای تولید کننده فرش ماشینی است.همچنین از شهر تبریز نیز به عنوان پایتخت فرش دستباف یاد می شود.

خب اگر قصد خرید به شکل سنتی داشته باشید و برای صرفه جویی به یکی از دو شهر کاشان و یا تبریز مراجعه کنید، فراموش نکنید که باید هزینه سفر و اقامت خود به قیمت نهایی فرش را اضافه کنید و همچنین هزینه کرایه بردن فرش به شهر خودتون و خب سر جمع این هزینه ها مشخص هست که نباید زیاد تفاوتی با خرید از شهر خودتون داشته باشه.

اما پیشرفت تکنولوژی کار رو برای شما خیلی آسان کرده. شما می تونید با مراجعه به فروشگاه های اینترنتی فرش، علاوه بر تحقیق و مقایسه فرش های مختلف، می تونید فرش ها رو به ارزان ترین قیمت ممکن خرید کنید و همینطور از شر هزینه مسافرت و کرایه حمل فرش هم خلاص شوید!

تاریخ فرش از کجا فرش بخریم؟
فروشگاه های اینترنتی زیادی در زمینه فروش اینترنتی فرش راه اندازی شده اند که خب بعضاً با هدف فروش محصولات بنجل توسط برخی کارخانه داران راه اندازی شده اند. همچنین برخی فروشگاه های اینترنتی بجای عرضه محصولات با کیفیت و استاندارد به فروش اینترنتی فرش های بی کیفیت اقدام کرده اند. پس بهترین کار قبل از خرید اینترنتی فرش، اطمینان از سایت فروش اینترنتی فرش هست؛ اما نگران نباشید. ما ملاک های سنجش و اطمینان از خرید فرش رو در اختیار شما قرار می دهیم.

یکی از اولین نکاتی که باید توجه داشته باشید نماد اعتماد الکترونیک فروشگاه اینترنتی فرش است. نماد اعتماد الکترونیک توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت برای اطمینان به خریداران و پس از هویت سنجی فروشگاه داران به آن ها اعطا می شود. نماد اعتماد الکترونیک دو نوع می باشد، یک ستاره و دو ستاره. پیشنهاد ما این است که حتماً از فروشگاه فرشی خرید کنید که نماد اعتماد الکترونیک دو ستاره دارد، زیرا آن سایت از پروتکل امن و ایمن SSL برای مشتریان خود استفاده کرده و در پرداخت اینترنتی هزینه فرش و همچنین حریم شخصی شما دارای امنیت بالایی می باشد.

تاریخ فرش از کجا فرش بخریم؟

دومین نکته ای که باید مد نظر داشته باشید این است که سایت فروش اینترنتی فرش که به آن مراجعه می کنید دارای نماد ثبت در وزارت فرهنگ و ارشاد باشد. به قول معروف کار از محکم کاری عیب نمی کنه. پس بعد از نماد اعتماد الکترونیکی، به نماد ثبت رسانه های دیجیتال و کد شامدی که وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به سایت ها اعطا می شود توجه کنید.

اما سومین و شاید اصلی ترین نکته ای که به نظرمیاد خیلی مهم است در انتخاب فروشگاه اینترنتی فرش، قدمت اون سایت هست. سایت هایی که قدمت زیادی دارند اعتبار بیشتری هم دارند، چرا که اگر شکایت از یک فروشگاه اینترنتی زیاد بوده باشه، قاعدتا سریع توسط قوه قضاییه و پلیس فتا رسیدگی و اون سایت مسدود و فیلتر میشه. ولی سایت هایی که عمرشون از ۳-۴ سال بیشتر نمی گذره رو نمیشه زیاد بهشون اعتماد کرد. سایت هایی که زیر یکسال عمر دارند رو که دیگه هرگز!!

خب حالا شاید بپرسید چطور قدمت یک سایت رو بدونیم؟ پاسخ ما این هست کاری نداره! کافیه شما برای دامنه های بین المللی (که به com و یا net و یا org و …)  ختم میشن به سایت WHOIS مراجعه کنید و برای دامنه های اینترنتی ایران (که به ir ختم می شوند) به  whois.nic.ir و آدرس فروشگاه اینترنتی فرش رو چک کنید. برای مثال من دو تاسایت رو با هم مقایسه می کنم:

تاریخ فرش از کجا فرش بخریم؟

همونطور که در شکل بالا می بینید ما قدمت چند سایت فروش اینترنتی فرش ماشینی رو بررسی کردیم. البته تعداد سایت های فرش زیادی وجود داشت که اکثرا دارای عمری کمتر از یکسال بودن. ولی ما سعی کردیم سایت هایی که قدمت بیشتری دارن رو بررسی کنیم که همونطور که مشاهده می کنید غیر از سایت irancarpet.org بقیه سایت ها تقریبا ۲ سال یا کمتر سابقه فعالیت دارند. پس قبل ار خزید اینترنتی فرش از موارد بالا اطمینان کسب کنید.

در مطلب بعدی در مورد انتخاب یک فرش خوب با شما صحبت خواهیم کرد.

امید به اینکه با در اختیار داشتن این اطلاعات فرش انتخابیتان بهترین فرش از نظر زیبایی و کارآیی باشد.

تاریخ فرش از کجا فرش بخریم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *